3. EXPORT MAPY

Modul Export Mapy slouží pro snadné a rychlé vytisknutí mapy z MGM. Uživatel vytištěnou mapu může uložit nebo sdílet.

V pracovním panelu modulu lze nastavovat parametry mapového pole, mimorámové údaje a možnosti souboru.

Místo klasického mapového pole se zobrazí živý náhled tištěné mapy na ploše standardizovaného formátu papíru A. Obsah mapy se vygeneruje dle předchozího navolení mapových vrstev v Organizéru mapových vrstev. Uživatel může přepínat mezi moduly aniž by přišel o úpravy v nastavení mapy. Chycením mapového pole a tažením levým tlačítkem myši, nebo zoomováním za pomoci kolečka myši, lze doladit zobrazené území.

NASTAVENÍ MAPOVÉHO VÝSTUPU

1. Formát a měřítko

Uživatel má na výběr ze standardizovaných formátů papíru A3, A4 nebo A5 s orientací na výšku nebo na šířku. Měřítko je možné nastavit prakticky libovolně.

Formát a měřítko je doporučené volit podle velikosti, tvaru území a požadované úrovně detailu nebo vlastních priorit. Pro zachování přehlednosti by se mapové značky neměly příliš překrývat. Mapu je vždy možné rozdělit do více listů. Měřítkem je dle zvyku kulaté číslo s nulou na konci.

2. Šablony

Lze nastavit, zda bude mapové pole pokrývat celý list nebo v rámu výstupu budou doplněny případné mimorámové údaje.

Rám mapy je doporučený např. v případě, že je mapa určena k tisku. Mapa bez rámu může být vhodná pokud je cílem pouze zaznamenat aktuální zobrazení mapového pole do obrázku.

3. Mimorámové údaje

V levé části lze nastavit mimorámové údaje, které se mají zobrazit v mapě. Textové pole v levé části slouží pro zapsání vlastního nadpisu, čísla přílohy, jména autora atd. V případě copyrightu aplikace automaticky doplní aktuální rok.

Nadpis mapy se standardně píše velkými písmeny.

4. Soubor

V poslední sekci nastavení lze vybrat, jestli se uloží soubor typu PDF nebo PNG, a zadat název souboru. Nakonec už je třeba jen použít tlačítko pro uložení mapy do souboru a nebo sdílení. V případě sdílení lze zkopírovat odkaz, kterým exportovanou mapu stáhne kdokoliv s připojením k internetu.